Nogomet

POTOP U VRLO VAŽNOM SUSRETU

ŽNK Osijek visoko poražene u Splitu sa 7-1

Nogometašice Osijeka visoko su poražene u derbiju 3. kola Lige za prvaka domaćeg prvenstva. U Splitu je bio bolji aktualni prvak Split sa 7-1 i tako napravio korak više ka obrani naslova prvakinja Hrvatske.

Ilustracija   FOTO:S. Hermann & F. Richter / Pixabay
Piše: Dario Andraković / Republika.eu

Nogometašice Osijeka doživjele su pravi potopu Splitu i neočekivano izgubile s najvećim rezultatom do sada. Bilo je 7-1 za crvene.

Domaće, aktualne prvakinje, riješile su utakmicu u prvom poluvremenu kada su povele 4:0. Osječku su mrežu pogađale Kolgjeraj, Hadžić i dva puta Lubina. U nastavku su, nakon gola Baban za 1:4, dodatno prednost Splita povećale Pezelj, još jednom Kolgjeraj te Bukač.

Nakon ove pobjede Split ima plus od tri boda u odnosu na Osijek i stvorio je veliku prednost pred uzvratt koji se u posljednjem kolu igra na Mačkamami.

Osječanke bi trebale s visokih 6-0 svladati Split ukoliko ne bude nekog pravog čuda i kiksa Splićanki do te utakmice.

Iako je do kraja prvenstva ostalo još tri kola, izvjesno je da će nogometašice Splita obraniti titulu prvaka Hrvatske, a Osječankama pak ostaje Kup u nadi da opet i ove godine dvostruka kruna neće otiću u Split.

U sljedećoj utakmici 4. kola Osijek u nedjelju na Mačkamami dočekuje ekipu Agrama.